English French German Italian Polish Russian Spanish Ukrainian
Традиційна логіка / прф.Мозгова Н.Г. / PDF Друк e-mail
Зміст тем лекційного курсу.

Тема І.  Логіка як наука.

Предмет логіки та її значення. Мислення як предмет вивчення логіки. Логіка як наука про форми і закони правильного мислення. Мислення і мова. Мова як знакова та інформаційна система. Поняття знаку. Семантичні категорії мови. Теоретичне і практичне значення логіки.
З історії логіки. Виникнення науки логіки та основні етапи її розвитку. Логічні джерела стародавнього світу. Логічне вчення Аристотеля. Логіка середніх віків і епохи Відродження. Логіка Нового часу. Німецька ідеалістична діалектика і формальна логіка. Логічна думка російських і українських мислителів. Сучасний  розвиток формальної логіки.

Тема 2. Поняття.

Поняття як форма мислення. Основні логічні прийоми формування понять та мовні форми їх вираження. Зміст та обсяг понять. Обмеження і узагальнення поняття як логічна операція. Види понять. Відношення між поняттями. Визначення поняття як логічна операція. Поділ поняття. Класифікація.

    Тема 3. Судження.
 
    Загальна характеристика  судження як форми мислення. Види простих суджень. Логічна структура судження. Судження та речення. Об’єднана класифікація простих категоричних суджень за якістю та кількістю. Розподіленість термінів у категоричних судженнях. Види простих суджень за модальністю. Відношення між судженнями за істинністю. Складне судження та його види.

    Тема 4. Умовивід.
    
    Загальна характеристика умовиводу. Структура умовиводу. Види умовиводів: дедуктивні, індуктивні та умовиводи за аналогією. Безпосередній умовивід. Виводи логіки висловлювань. Виводи які сформовані на суб’єктно – предикатній структурі суджень.  
    Індуктивний умовивід, його види. Аналогія. Поняття імовірності та поняття індукції як форми правдоподібного умовиводу. Види індукції: повна та неповна. Індуктивні методи визначення причинних зв’язків між явищами. Аналогія та її види.
    Гіпотеза. Загальна характеристика гіпотези. Види гіпотез. Доведення істинності гіпотези (верифікація). Спростування гіпотези (фальсифікація).

    Тема 5. Основи теорії аргументації.

    Поняття доведення. Прямі та непрямі доведення. Поняття спростування. Правила доведення. Логічні помилки що виникають при порушенні правил доведення та спростування. Поняття про софізми, паралогізми та логічні парадокси.

 

ВхідХто на сайті

На даний момент 23 гостей на сайті

Відвідувачі

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday0
mod_vvisit_counterYesterday43
mod_vvisit_counterThis week179
mod_vvisit_counterLast week321
mod_vvisit_counterThis month1138
mod_vvisit_counterLast month1392
mod_vvisit_counterAll676557

Online (20 minutes ago): 1
Your IP: 127.0.0.1
,
Yes
 

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу


НПУ імені М.П.Драгоманова
Факультети
Фізико-математичний інститут :: Інститут філософської освіти :: Інститут фізичного виховання та спорту :: Інститут гуманітарно-технічної освіти :: Інститут інформатики :: Інститут іноземної філології :: Інститут історичної освіти :: Інститут корекційної педагогіки та психології :: Інститут мистецтв :: Інститут природничо-географічної освіти та екології :: Інститут педагогіки та психології :: Інститут перепідготовки та підвищення кваліфікації :: Інститут політології та права :: Інститут розвитку дитини :: Інститут соціології, психології та управління :: Інститут соціальної роботи та управління :: Інститут української філології
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ